Pomorskie Centrum Inwestycyjne

PCI

PCI to park przemysłowy o łącznej powierzchni 67 ha zlokalizowany w sąsiedztwie Portu Gdańsk oraz Terminala Głębokowodnego DCT. Park powstał z myślą o inwestorach związanych z gospodarką morską, branżą offshore oraz TSL. Na ponad 20 ha terenu Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego już wkrótce powstaną nowoczesne obiekty magazynowe z zapleczem socjalno-biurowym.

Z jednej strony gdański port, z drugiej zaś bezpośredni dostęp do dróg krajowych i międzynarodowych oraz połączeń kolejowych i lotniczych – to niewątpliwe atuty PCI. Na terenie parku wybudowano wewnętrzny układ drogowy umożliwiający transport ładunków wielkogabarytowych oraz ciężkich m.in do portu oraz terminala kontenerowego. W ramach PCI funkcjonuje również Centrum Biurowe KOGA – budynek o pow. 8.120 m² zaprojektowany i zaaranżowany w klasie A – stanowiący idealne zaplecze administracyjne parku.

InvestGDA stawia na możliwie najbardziej zrównoważony rozwój parku. W ramach ekologicznej odsłony inwestycji, PCI posiada m.in. kompleksowy system odwodnieniowy, w skład którego wchodzą dwa zbiorniki retencyjne w trakcie realizacji. Jeden z nich powstanie przy wykorzystaniu naturalnych warunków ukształtowania terenu leśnego. Ponadto w maju 2020 roku na terenie zielonym przy Centrum Biurowym KOGA stanęła pasieka, w której zamieszkało pięć pszczelich rodzin.

Przetargi dla

Pomorskie Centrum Inwestycyjne

PCI

10
sie.
2023

Status: Rozstrzygnięty

Kategoria: Sprzedaż i wynajem nieruchomości

23
lip.
2020

Status: Rozstrzygnięty

Kategoria: Sprzedaż i wynajem nieruchomości