> InvestGDA o nas

O nas

Kim jesteśmy?

InvestGDA (Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.) to zespół fachowców działający na rzecz gospodarczego rozwoju Gdańska od 2008 roku. Nasza drużyna dedykowana jest wsparciu miasta, a tym samym regionu Pomorza. Przedsiębiorczość, kreatywność i dążenie do ciągłego rozwoju na stałe zapisane są w naszym DNA.

InvestGDA - ponad 10 lat doświadczenia - ekonomiczny rozwój Gdańska

> InvestGDA Kim jesteśmy?

Jaki mamy cel?

InvestGDA ma na celu tworzenie optymalnych warunków rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności na terenie miasta Gdańska, polepszając tym samym jakość życia i poziom funkcjonowania jego mieszkańców oraz lokalnych społeczności.

To nasza misja, którą staramy się realizować z sukcesem dla naszego miasta.

> InvestGDA Jaki mamy cel?

Czym się zajmujemy?

Głównym zadaniem zespołu InvestGDA jest komercjalizacja oraz aktywizacja gospodarcza terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych w strategicznych punktach miasta. Jesteśmy również inicjatorem projektów związanych z rozwojem przedsiębiorczości oraz innowacyjności na terenie Gdańska, aktywnie kształtując krajobraz gospodarczy regionu. Oferujemy usługi kompleksowego doradztwa inwestycyjnego i biznesowego. Współorganizujemy misje gospodarcze oraz lokalne i międzynarodowe wydarzenia biznesowe. InvestGDA poprzez Gdańską Fundację Rozwoju Gospodarczego, aktywnie działa również w obszarze CSR, realizując projekty wspierające m.in. lokalny rynek pracy oraz inicjatywy kulturalne i społeczne.

> InvestGDA Czym się zajmujemy?

Dlaczego działamy dla Gdańska?

Gdańsk jest miastem jedynym w swoim rodzaju. Kryje w sobie wiele tajemnic i ma to „coś”, co sprawia, że nie można pomylić go z żadnym innym. Niezwykłe położenie nad Morzem Bałtyckim i ponad 1000 lat historii sprawiają, że jest miastem o silnej pozycji na mapie Europy. Gdańsk to bezpieczny port zarówno w przestrzeni społecznej, jak i gospodarczej. Szeroki wachlarz możliwości biznesowych, stabilne warunki gospodarcze, wykwalifikowani i innowacyjni specjaliści – to tylko niektóre z atutów czyniących tę europejską metropolię lokalizacją z widokiem na sukces. Gdańsk to nowoczesne nadmorskie centrum kultury, nauki, rozrywki i sportu, w którym każdy odnajdzie swój nurt. Dołącz do tych, którzy wybrali Gdańsk i rozwiń żagle z InvestGDA.

> InvestGDA Dlaczego działamy dla Gdańska?
bckg-4
Wspieramy gdańskie inicjatywy
 • InvestGDA CUP

  Powstał żeby kształtować i utrwalać postawę fair play wśród najmłodszych oraz dawać możliwość wspierania młodych adeptów piłki nożnej. Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, InvestGDA oraz Areny Gdańsk Operator. Razem przygotowaliśmy turniej, na którym drużyny U-8 chłopców i dziewcząt mogą zagrać na murawie stadionu międzynarodowej klasy.

 • I Bałtycki Turniej Szachowy

  20 lipca 2021 r., w Międzynarodowy Dzień Szachów, na Polsat Plus Arenie Gdańsk rozegrano I Bałtycki Turniej Szachowy. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańsk i Polskiego Związku Szachowego. Królewska gra zyskuje coraz większą rzeszę miłośników, rozwijając u nich strategiczne myślenie, koncentrację oraz poprawiając zdolności arytmetyczne i geometryczne. Wartości tego sportu są tożsame z DNA naszej firmy, dlatego InvestGDA zostało partnerem głównym turnieju. 

 • Arena Kultury – Mazolewski/ Możdżer

  10 lipca 2021 r. na Polsat Plus Arenie Gdańsk po raz pierwszy w historii zabrzmiał jazz. Na znajdującej się przy płycie boiska scenie, w sąsiedztwie piłkarskich trybun i towarzystwie świetlnych iluminacji wystąpili Wojtek Mazolewski Quintet oraz Leszek Możdżer. Wydarzenie w tych wyjątkowych okolicznościach odbyło się w ramach projektu Arena Kultury, którego partnerem jest InvestGDA.

 • Sportowe Wakacje

  27 czerwca 2021 r. na terenie zewnętrznym stadionu Polsat Plus Areny Gdańsk okres wakacyjny został zainaugurowany otwartym wydarzeniem dla mieszkańców Letnicy oraz całego Gdańska. W ramach Sportowych Wakacji uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych „dmuchańców” i animacji dla dzieci oraz warsztatów tanecznych dla seniorów z profesjonalnymi instruktorami. Impreza obejmowała dodatkowo festiwal food trucków oraz transmisje spotkań Euro 2020 w strefie kibica.

 • InvestGDA CUP 2020

  6 września, na murawie gdańskiego Stadionu, odbył się pierwszy, profesjonalny turniej piłki nożnej InvestGDA CUP 2020 dla dzieci z roczników 2010 i 2012. Wydarzenie było wspólną inicjatywą Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, InvestGDA oraz Areny Gdańsk Operator. Na boiskach wydzielonych na płycie głównej obiektu rywalizowało łącznie 16 zespołów – 12 drużyn chłopięcych oraz 4 dziewczęce. Głównym celem turnieju było promowanie i wsparcie młodych adeptów piłki nożnej oraz budowanie wśród nich postawy fair play. Hart ducha oraz wola walki młodych piłkarzy i piłkarek nie ustępowała zawodowym sportowcom rywalizującym w mistrzostwach Europy czy świata. W kategorii chłopców najlepszą drużyną okazałą się szkółka Lechii Gdańsk, a wśród dziewcząt zwyciężyła Akademia Piłkarska Lotos Gdańsk. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Prezydent Miasta Gdańska.

 • #PosiłekZaWysiłek

  Działająca przy InvestGDA Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego, wspólnie z Partnerami, nie pozostała obojętna dla trudnych warunków początku pandemii wiosną 2020 roku. W ramach akcji #PosiłekZaWysiłek inicjatorzy przedsięwzięcia postawili sobie podwójny cel – utrzymanie miejsc pracy pracowników gdańskich restauracji, przy jednoczesnym wsparciu pracowników ochrony zdrowia oraz gdańskich seniorów. Codziennie przez okres miesiąca lokalni restauratorzy przygotowywali 100 ciepłych posiłków, które trafiały do wskazanych instytucji medycznych oraz osób starszych. #PosiłekZaWysiłek to ogromny sukces również dzięki wsparciu zaangażowanych darczyńców – przedsiębiorców oraz lokalnych instytucji otoczenia biznesu. Dziękujemy, że byliście z nami.

 • #CzasNaGdańsk

  Zawsze jest #CzasNaGdańsk. W 2020 roku InvestGDA podjęła współpracę z Gdańską Organizacją Turystyczną (Visit Gdansk) w ramach kampanii promocyjnej zachęcającej do poznania oraz odwiedzenia naszego miasta. Celem inicjatywy było zaprezentowanie możliwości Gdańska, jego walorów turystycznych, jak również potencjału inwestycyjnego oraz biznesowego. InvestGDA, jako Partner serii artykułów o tematyce gospodarczej w ogólnopolskich serwisach internetowych, miała możliwość wsparcia rozwoju lokalnego biznesu, gdańskiej branży turystycznej oraz przemysłu czasu wolnego.

 • Dobre RozDANIE

  InvestGDA, jako Partner uruchomionej w grudniu 2020 roku inicjatywy Dobre RozDANIE, wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców oraz instytucji, których szczególnie dotknęły skutki kryzysu związanego z pandemią. Inicjatywa, jako część trwającej od marca akcji Gdańsk Pomaga, ma na celu wsparcie w postaci zapewnienia ponad 2000 ciepłych posiłków, które każdego dnia trafiają do mieszkańców naszego miasta – seniorów oraz rodzin z dziećmi w wyjątkowo trudnej sytuacji ekonomicznej.

 • Bezpieczni na 5

  W okresie letnim 2020 roku zrealizowana została wakacyjna inicjatywa pn. Weekendowa Strefa Aktywności, skierowana do mieszkańców Gdańska – dzieci, rodzin, grup przyjaciół oraz wszystkich chcących aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. W ramach akcji InvestGDA wspólnie ze Stadionem Gdańsk zaprosiła gdańszczan na festyn poświęcony zdrowiu oraz bezpieczeństwu dzieci. W programie znalazły się m.in. profesjonalne pokazy ratownictwa, szkolenia z zasad poruszania się dzieci w ruchu drogowym, czy warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Prezydent Miasta Gdańska, a wsparcie w realizacji programu eventu zadeklarowało szereg instytucji miejskich oraz edukacyjnych.

Wspólnie działamy na rzecz rozwoju Gdańska: