Teren Inwestycyjny

Uczniowska

Teren przy ul. Uczniowskiej stanowi w pełni skomercjalizowany obszar inwestycyjny, skupiający firmy z branży automotive. Ze względu na dynamiczny rozwój sektora motoryzacyjnego zarówno w Polsce, jak również w Europie, Gdańsk dostrzegł potencjał w inwestycjach w tym obszarze gospodarki.

Teren zlokalizowany jest w dzielnicy Gdańsk–Letnica przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych. Z uwagi na brak salonów oraz autoryzowanych serwisów samochodowych w tej części miasta, w sąsiedztwie tak dużych dzielnic jak Przymorze, Zaspa czy rozwijającego się Brzeźna i Nowego Portu, przygotowanie oraz komercjalizacja terenu przy Uczniowskiej realizowana była właśnie z myślą o branży motoryzacyjnej. Blisko 4 ha powierzchni dedykowane zostały wyłącznie na potrzeby sektora automotive tworząc warunki dla naturalnej konkurencyjności.

W wyniku przeprowadzonego procesu komercjalizacji w 2019 r. w ramach  City Motors Gdańsk powstał  salon Volkswagena, a prace projektowe rozpoczęli kolejni inwestorzy JD Kulej oraz Drywa. Całość inwestycji pozwoli na prezentację kilku marek w jednym miejscu. Uzupełnieniem oferty jest funkcjonująca już stacja paliw wraz z myjnią samochodową.