Wystawa „Kurs na małe porty morskie” w Senacie RP

Pod koniec czerwca w Warszawie w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Izbie Wyższej uroczyście otworzyły się dwie wystawy: „Kurs na małe porty morskie” 🛳️ i „Bursztyn Bałtycki. Skarb Zatoki Gdańskiej” 💎. Partnerem pierwszej z nich została Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego i to dzięki jej wsparciu mogła ona zostać zrealizowana.
Otwarciu wystaw towarzyszyła konferencja „Potencjał i rola małych portów morskich” ⚓ zorganizowana wspólnie z Kaszubskim Zespołem Parlamentarnym i Związek Miast i Gmin Morskich w ramach „Dni Morza”, w której uczestniczył również nasz Prezes – Alan Aleksandrowicz 🔝.
Celem wystawy „Kurs na małe porty morskie” jest rozpowszechnianie świadomości o funkcjonowaniu i możliwościach portów oraz promocji całego pasa nadmorskiego Polski 🌊 . W Polsce jest kilkadziesiąt małych portów 🚤 i przystani morskich ⛵, które mają swoją historię, ogromny potencjał i szanse na rozwój. Część z nich jest związana z rybołówstwem 🐟 lub z turystyką 🛶 , a niektóre łączą kilka funkcji jednocześnie. Wystawa przedstawia efekty ostatnich projektów inwestycyjnych zrealizowanych w ostatnich latach, jak również opowiada o strategiach i planach na przyszłość 💪 .
Wystawa dostępna będzie do 05.07.2023 ⌛ dla wszystkich odwiedzających budynek Senatu RP.