20 March 2015

Start-up z Doliny Krzemowej otworzył biuro w Trójmieście

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Niewiele osób słyszało o AirHelp – firmie pochodzącej z Doliny Krzemowej z siedzibą w Nowym Jorku. Nie tak dawno temu, założyciele podjęli decyzję o otwarciu biura w Trójmieście. Czym dokładniej zajmuje się firma?

0,06% z 26 milionów

Każdego roku, 26 milionów pasażerów ma prawo ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczych, jednak jedynie 0.06% faktycznie odszkodowanie otrzymuje. Główną tego przyczyną jest nieznajomość przysługującego im prawa.

Usługi firmy skierowane są do osób, którym odmówiono wejścia na pokład z powodu tzw. overbookingu oraz do tych, których lot został odwołany lub opóźniony. Firma ma oddziały prawne w niemal każdym kraju Europy, dzięki czemu usługa dostępna jest w 15 językach. Co ważne, zweryfikowanie, czy pasażer jest upoważniony do wypłaty odszkodowania w wysokości do 600 euro trwa jedynie 3 minuty.

Dlaczego Gdańsk? 

„Gdańsk jest dla nas doskonałą lokalizacją ze względu na bliskość naszych klientów. Dodatkowym czynnikiem była dla nas zadowalająca dostępność osób znających języki obce. Nie jest problemem znalezienie w Trójmieście osoby posługującej się 2,3 a nawet 4 językami obcymi! Kolejnym argumentem, przemawiającym za tą lokalizacją jest wysoki poziom osób z wykształceniem technicznym. Zauważamy, że środowisko IT prężnie rozwija się w Trójmieście, coraz częściej organizowane są spotkania branżowe i konferencje IT. Ponieważ jesteśmy młodą i małą firmą, oczywiście  musimy brać pod uwagę kwestie finansowe. I w tej dziedzinie, Gdańsk wyróżnia się na plus na tle innych rozważanych lokalizacji. Powierzchnia biurowa, jak i poziom wynagrodzeń jest tu na konkurencyjnym poziomie.” – stwierdza Greg Roodt, jeden z założycieli AirHelp. 

Airbnb, Dropbox… AirHelp 

„To niezwykłe wyróżnienie, że firma AirHelp jest wspierana przez Y Combinator – najbardziej znany na świecie fundusz inwestycyjny, który wypromował tak znane marki jak Dropbox, Twitch czy Airbnb. AirHelp to Start-Up pochodzący z Doliny Krzemowej. Choć dostarcza usługi globalnie,  zatrudnia jedynie kilkadziesiąt osób na całym świecie, w tym u nas – w Gdańsku.” – mówi Anton Koval, Project Manager ds. sektora IT w Invest in Pomerania.

Dołącz do teamu AirHelp w Gdańsku

Obecnie, firma zatrudnia osoby w zespole technicznym, ds. roszczeń oraz prawnym.  Szczególnie poszukiwani są: Data Engineers (Business Intelligence), JavaScript Developers, Ruby Developers, iOS Developers. Aplikacje proszę przesyłać na adres jobs@getairhelp.com.

Latest news