20 February 2015

Sii po raz trzeci z rzędu Najlepszym Miejscem Pracy IT w Polsce

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Sii, II największy pracodawca IT na Pomorzu, po raz kolejny  otrzymała tytuł „Najlepsze Miejsce Pracy IT w Polsce” według badania AudIT prowadzonego przez Tygodnik „Computerworld” i firmę TNS.

Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie anonimowej ankiety, badającej satysfakcję pracowników IT, ich poziom zaangażowania i czynniki motywacyjne. Z badania Sii wynika, że połowa z naszych pracowników to entuzjaści, którzy silnie identyfikują się z firmą, wierzą w jej przyszłość, a także motywują do pracy swoich kolegów i koleżanki z zespołu. Indeks TRI*M, obrazujący satysfakcję z miejsca pracy, wynosi w Sii 87 i należy do ścisłej czołówki wśród wszystkich przebadanych pracowników IT w Polsce. Oznacza to, że pracownicy Sii są ogólnie bardzo zadowoleni z pracy.  Wśród aspektów dobrze ocenianych są m.in. pewność zatrudnienia, efektywność współpracy w zespole, a także uczciwość w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych.

To już trzeci tytuł Sii – mówi Joanna Kucharska, Dyrektor HR i Komunikacji w Sii. – Ogromną satysfakcję sprawia nam odbieranie tej nagrody co roku. To pokazuje, że konsekwentne działania przynoszą długofalowe rezultaty. Ciągle pracujemy na ten sukces, nie spoczęliśmy po pierwszej nagrodzie na laurach, co – jak widać – doceniają nasi pracownicy. Ze swej strony mogę zapewnić, że krytyczne opinie, które są nam przekazywane razem z wynikami badania AudIT, są analizowane i wdrażane, przez co stajemy się jeszcze lepszym miejscem pracy.

Sii w Gdańsku jest największym oddziałem firmy w Polsce. Zespół gdańskiego oddziału liczy ponad 550 osób. Firma do końca 2015 roku planuje zatrudniać łącznie 700 inżynierów. Aktualnie posiadamy wiele potrzeb rekrutacyjnych na specjalistyczne stanowiska. Poszukujemy developerów takich technologii jak: Java, .NET, PHP, C++, Python, czy Embedded. Oprócz tego prowadzimy rekrutację na stanowiska tester sieci, firmware i software. – informuje Magdalena Misiewicz, P.O. Kierownik Działu Rekrutacji i HR w Sii Gdańsk.

Od niedawna Sii prowadzi  także dynamiczną ekspansję w obszarze  inżynierii mechanicznej. Oddział  zamierza realizować projekty dla branży motoryzacyjnej, medycznej, mechanizacji rolnictwa i transportu publicznego. Celem firmy na najbliższe poł roku jest zbudowanie zespołu specjalistów o zróżnicowanych kompetencjach technicznych.  W przeciągu 6 miesięcy ponad 30 inżynierów mechaników znajdzie pracę w Sii. Gdański oddział ponadto rozwija swoją działalność związaną z automatyką i robotyką i może się poszczycić wieloma sukcesami na swoim koncie jak np. nawiązanie współpracy ze światowym koncernem z USA – ThyssenKrupp Systems Engineering.

Sii w Polsce to 8 oddziałów. Zatrudnia ponad 2000 osób i chce w tym roku zwiększyć zatrudnienie do 2400. Na rynku, na którym wciąż brakuje inżynierów IT, Sii jest najdynamiczniej rozwijającym się pracodawcą IT w Polsce. Rekrutacja to jedno z naszych głównych wyzwań – dodaje Joanna Kucharska. –Myślę, że z tą nagrodą, która potwierdza status Sii jako Najlepszego Miejsca Pracy IT w Polsce, będziemy jeszcze bardziej widoczni wśród kandydatów do pracy. Obecnie w Polsce mamy otwartych ponad 160 procesów rekrutacyjnych, więc wiele osób może sprawdzić na własnej skórze, jakim pracodawcą jest Sii – do czego gorąco zachęcam. W gronie laureatów tegorocznej nagrody „Najlepsze Miejsca Pracy” znaleźli się także: Ministerstwo Sprawa Zagranicznych i DNV GL.

Zatrudniając ponad 2000 inżynierów Sii sp. z o. o. jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce. Wspiera klientów w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów oraz inżynierii przemysłowej. Specjaliści Sii realizują projekty dla wiodących firm z sektorów bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, Hi-Tech, energetyki i przemysłu.

Spółka powstała w styczniu 2006 r. w Warszawie. Po 9 latach działalności Sii posiada w Polsce 8 biur: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach. Więcej informacji o firmie na stronie: www.pl.sii.eu.

Latest news