23 October 2015

Programy Operacyjne Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Programy Operacyjne służą wdrażaniu Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Wskazują główne zadania i działania na których będzie opierał się rozwój Miasta w następnych latach.

Aktywne zaangażowanie gdańskiej społeczności na rzecz planowania rozwoju Miasta w tym otwarte konsultacje społeczne stanową kluczową wartość wpisaną w Strategię Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus.

Programy Operacyjne obejmują dziewięć obszarów:

1. EDUKACJA
2. ZDROWIE PUBLICZNE I SPORT
3. INTEGRACJA SPOŁECZNA I AKTYWNOŚĆ OBYWATELSKA
4. KULTURA I CZAS WOLNY
5. INNOWACYJNOŚĆ I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
6. ATRAKCYJNOŚĆ INWESTYCYJNA
7. INFRASTRUKTURA
8. MOBILNOŚĆ I TRANSPORT
9. PRZESTRZEŃ PUBLICZNA

Wyniki prac z uwzględnieniem konkretnych działań, projektów inwestycyjnych, które mają być realizowane w ramach Strategii przedstawia:

Projekt-Programów-Operacyjnych

Miasto Gdańsk rozpoczyna konsultacje społeczne projektu Programów Operacyjnych do dokumentu „Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta”. Konsultacje potrwają do 19 listopada.

Do udziału w konsultacjach zaproszeni są wszyscy gdańszczanie oraz podmioty społeczne i gospodarcze z siedzibą na terenie Gdańska.

Jak zaopiniować projekt Programów:

Opinie lub uwagi do projektu aktualnego kształtu dokumentu można przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mailowy strategia@gdansk.gda.pl lub składać osobiście w formie papierowej w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12 w sali Zespołu Obsługi Mieszkańców Nr 3, przy stanowiskach nr 14-17, w dniach i godzinach pracy urzędu. W ramach konsultacji zaplanowano również otwarte spotkanie konsultacyjne. Odbędzie się ono w dniu 29 października w godz.17.00-19.00 w Europejskim Centrum Solidarności. Spotkanie z Koordynatorami Programów będzie okazją do przedyskutowania zapisów projektu dokumentu oraz złożenia swoich uwag za pośrednictwem formularza konsultacyjnego.”

Latest news