2 November 2015

Pracopolia.eu – metropolitalny serwis pośrednictwa pracy

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W styczniu 2015 roku w Gdańsku zadebiutował pierwszy w Polsce metropolitalny serwis pośrednictwa pracy. Internetowa platforma pracopolia.eu to zbiór ogłoszeń pochodzących od pracodawców działających na terenie obszaru metropolitalnego oraz największych agencji zatrudnienia.  Pracopolia.eu to nie tylko zebrane oferty pracy. Punktem wyróżniajacym portal miały być dodatkowo praktyczne narzędzia wspierające osoby poszukujące pracę, rozwój zawodowy, a także dostęp do artukułów nt. zatrudnienia.

Na pytanie co aktualnie dzieje się z platformę odpowiada Łukasz Iwaszkiewicz – z Referatu Marketingu i Obsługi Pracodawców Powiatowego Urzędu Pracy w  Gdańsku.

Aktualnie trwają prace techniczne, dzięki którym uzyskamy więcej ofert dodatkowo z powiatu puckiego, Gdyni i Sopotu. Spodziewamy się wzrostu liczby ogłoszeń rzędu 25-30 proc.

– Ile aktualnie jest w bazie ofert:

Liczba ofert jest bardzo płynna. Aktualizacja danych odbywa sie nawet 3 razy dziennie, w skutek czego stare oferty są usuwane, a nowe dodawane. Rynek pracy ma charakter sezonowy w efekcie liczba zgłoszeń waha się także w zależności od pory roku. Można przyjąć widełki od 800 do 1200 ofert dziennie. 

Pracopolia.eu działa już prawie rok. Niestety wciąż dużo większy jest stan ogłoszeń po stronie „znajdź pracę” niż „znajdź pracownika”. Zatem zachęcamy pracodawców do korzystania z tej aplikacji. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku działalności portal zyska nie tylko kolejne oferty, ale wzbogaci się również o artykuły, porady ekspertów i inne pomocne narzędzia dla wciąż dużej liczby osób pozostających bez pracy.

Latest news