4 April 2017

Pomorskie Centrum Inwestycyjne – ponad 70 ha gruntów w pobliżu portu pod inwestycje produkcyjno-usługowe

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

PCI_08

Pomorskie Centrum Inwestycyjne  PCI – teren inwestycyjny Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego /InvestGDA/.

Cały obszar 186 ha znajduje się przy Trasie Sucharskiego w pobliżu Portu Gdańsk i Terminala Kontenerowego DCT Gdańsk. W roku 2010 spółka InvestGDA podpisała umowę z firmą Goodman na etapową dzierżawę 110 hektarów.  Aby rozróżnić teren dzierżawiony firmie Goodman od pozostałej części działki,  InvestGDA postanowiła zmienić nazwę pozostałej w jej zarządzaniu części. Teraz teren ponad 76 ha  nosi nazwę Pomorskie Centrum Inwestycyjne (PCI)  zaś część dzierżawiona firmie Goodman to  Pomorskie Centrum Logistyczne.

Szczegółowe informacje na temat terenu: Pomorskie Centrum Inwestycyjne

Dla PCI stworzyliśmy nowy logotyp i przygotowujemy wizualizację graficzną projektu wraz z filmem przedstawiającym walory inwestycji. Projekt graficzny całości wykonuje firma TOFU Studio.

PCI_05

Mieliśmy przyjemność pracy nad identyfikacją wizualną Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego. Naszym głównym zadaniem było stworzenie od podstaw całej tożsamość wizerunkowej PCI, co z punktu widzenia projektowego jest sytuacją bardzo komfortową. Mogliśmy od początku zbudować spójny, dobrze przemyślany wizerunek, który sprawdzi się na wielu polach eksploatacji od prostych druków, przez animację, po aplikacje VR. – mówi Adam Chyliński z TOFU Studio.

Logotyp zbudowaliśmy w oparciu o akronim PCI, który jest skrótowcem od polskiej nazwy Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego. Znak w wersji rozszerzonej występuje z dopiskiem w polskiej i angielskiej wersji językowej. Samo logo jest z reguły takim kondensatem emocji, które są zawarte w całym systemie identyfikacji, a na które składają się również dodatkowe elementy graficzne, kolorystyka, typografia etc. Osią całego systemu są wybrane wartości takie jak nowoczesność, prostota, modułowość które tworzą tożsamość centrum – dodaje Adam Chyliński.

PCI_09

Mamy nadzieję, że nadanie  nazwy terenu i wprowadzenie określenia Pomorskie Centrum Inwestycyjne ułatwi dotarcie i uzyskanie informacji wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza potencjalnym inwestorom.  

Zwiastun filmu prezentujący Pomorskie Centrum Inwestycyjne:

 

Latest news