23 October 2017

POMERANIA CONNECT – MISJA GOSPODARCZA ZE STANU NEWADA W GDAŃSKU

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wizyta delegacji gospodarczej ze ze Stanów Zjednoczonych – Gdańsk, 20.10.2017

Skład delegacji amerykańskiej to m.in. przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu  m.in z Polsko – Amerykańskiej Izby Handlowej z Newady, Uniwersytetu w Newadzie, a także przedstawiciele Biura Gubernatora ds. Rozwoju Gospodarczego Stanu Newada. 

Gościem specjalnym był Brian Sandowal – Guberantor Stanu Newada.

ecs_sandoval-018_p

Przedstawiciele pomorskich MŚP  – dla których głównie dedykowane było spotkanie – mieli okazję uczestniczyć  w oficjalnej części wizyty jak również w 2-godzinnym networkingu po oficjalnej części spotkania. Był to czas na nawiązywanie kontaktów. Być może dla którychś z pomorskich firm rozmowy będą miały ciąg dalszy i przyniosą realne kontrakty handlowe? Aktualnie w Trójmieście jest ok. 20 tys. miejsc pracy stworzonych jest przez Amerykanów, a co piąty inwestor w regionie pochodzi z USA.

Podczas spotkania podpisany został list intencyjny pomiędzy Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza a Polsko  – Amerykańską Izbą Handlową z Newady.

IMG_2444

 

list intencyjny

Druga część spotkania to m.in. wizyta Gubernatora na Westerplatte gdzie złożył wieniec pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.

Westerplatte

W tym czasie pozostała część delegacji udała się na spotkania do Inkubatora Starter, część z wizytą do firmy State Street, a kilku przedstawicieli z Newady odwiedziło Politechnikę Gdańską.

20171020_145656

Spotkanie odbyło się w Sali Senatu Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej (fot. K. Krzempek)DSC_0608

Pomerania Connect to pierwsze spotkanie  zorganizowane przez InvestGDA w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. W przyszłym roku planowane są dwie misje wyjazdowe dla MŚP, do Norwegii i USA.  

PBE-LOGO-WYBRANE-OK--04_JPG

Pomorski Broker Eksportowy to projekt wspierający aktywność eksportową firm z naszego regionu. Powstał z inicjatywy pomorskich Instytucji Otoczenia Biznesu,  jest projektem partnerskim realizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza – lidera projektu,   Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość/O. terenowy Gdańsk, Inkubator STARTER, INVESTGDA i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Każda z instytucji odpowiada za realizację konkretnych działań zaplanowanych w projekcie.  

Projekty UE