4 August 2015

Poczytaj o Letnicy w Internecie! Ruszyła strona internetowa www.letnica.pl

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wzorem innych dzielnic Gdańska, Letnica wystartowała z własną stroną internetową. Serwis www.letnica.pl ma integrować mieszkańców, ale również pełnić rolę wizytówki tego miejsca oraz dostarczać użytecznych informacji mieszkańcom i gościom.

Miejsce z potencjałem
Letnica to niewielka dzielnica, położona w północnej części Gdańska nad Martwą Wisłą. W 2010 roku rozpoczęto rewitalizację osiedla. Metamorfoza, która dotknęła tę część Gdańska sprawiła, że dziś Letnica jest praktycznie nie do poznania – nowe i odremontowane budynki mieszkalne, usprawniona sieć komunikacyjna, bursztynowy stadion PGE ARENA – to tylko niektóre czynniki, które udowadniają, że Letnica jest dziś jedną z najbardziej rozwojowych części miasta! To potencjalnie nowe CITY Gdańska. O jej potencjale możemy dowiedzieć się więcej w serwisie, w części poświęconej rewitalizacji.

Jest się czym chwalić!
Patrząc dzisiaj na Letnicę trudno uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu była to szara, zaniedbana i omijana przez mieszkańców część miasta. – I o tym właśnie warto mówić, chwalić się zmianami. Zależy nam, by mieszkańcy Gdańska – nie tylko Letnicy – poznali historię tej dzielnicy , która w tak krótkim czasie stała się dzielnicą o olbrzymim potencjale wzrostu – mówi Maciej Glamowski, wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich SA, firmy, która w poczuciu społecznej odpowiedzialności biznesu została jednym z partnerów serwisu www.letnica.pl

Warto zaznaczyć, że na 34 dzielnice Gdańska blisko 20 z nich posiada własną stronę internetową, informującą mieszkańców o planowanych wydarzeniach, historii regionu i innych interesujących wydarzeniach. Letnica, dołączając do tego grona chce być dzielnicą przyjazną mieszkańcom, dzielnicą, w której każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Latest news