19 November 2015

Nowy projekt zawodowych staży „Wypracuj przyszłość”

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W piątek 20 listopada o godzinie 9:00 w centrum konferencyjnym Olivia Sky Club znajdującym się w Olivia Business Centre odbędzie się spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną założenia nowego projektu zawodowych staży całorocznych „Wypracuj Przyszłość”. Na spotkanie, w którym uczestniczył będzie zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk, zapraszamy przedsiębiorców i pracodawców, którzy chcieliby takie staże umożliwić.

„Wypracuj Przyszłość” to nazwa nowego projektu staży całorocznych realizowanego przez Referat Przedsiębiorczości i Turystyki w ramach Wydziału Polityki Gospodarczej gdańskiego magistratu. Celem projektu jest umożliwienie uczestnikom zdobycia doświadczenia zawodowego, ułatwiającego im znalezienie pierwszej pracy i pozostanie na lokalnym rynku pracy, a także wsparcie firm poszukujących stażystów, a często również nowych pracowników. Fundatorami staży mogą być firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje, które zobowiążą się do przyjęcia stażystów i wypłaty im wynagrodzenia w minimalnej wysokości określonej w regulaminie projektu – 1100 brutto za miesiąc stażu.

Partnerami projektu są Pracodawcy Pomorza i Olivia Business Centre.

Kto i kiedy może się zgłosić 

Do projektu, który startuje w listopadzie 2015 roku będzie można zgłosić się w każdym momencie jego trwania. Fundatorzy stażu będą mogli złożyć ofertę stażu nie później niż do 15 maja 2016 r., a kandydaci na staż swoje aplikacje najpóźniej do 30 maja 2016 r. Czas trwania stażu oraz formę zatrudnienia, indywidualnie określi fundator w porozumieniu ze stażystą. Staż powinien trwać co najmniej 1 miesiąc.

Każda edycja „Wypracuj Przyszłość”, która docelowo trwać będzie od października do czerwca zakończy się konferencją podsumowującą, która będzie okazją do podziękowania firmom fundującym miejsca stażowe, a także laureatom projektu. Konferencja będzie się odbywać w październiku każdego roku po zakończonej edycji i jednocześnie będzie otwierać kolejną edycję projektu.

Trzynaście lat doświadczeń 

Inspiracją przy tworzeniu założeń projektu „Wypracuj Przyszłość” było doświadczenie zdobyte podczas 13 lat realizacji projektu „Wakacyjny Staż”. Projekt ten od wielu lat przynosi duże korzyści gdańskiemu rynkowi pracy – dotychczas odbyło się w jego ramach 3226 staży. Przekrój branż, z których oferowane są miejsca stażowe jest bardzo szeroki, a firmy zgłaszające się do projektu to przedsiębiorstwa z rynku lokalnego, ogólnokrajowego, a także międzynarodowe korporacje.

W ubiegłorocznej edycji „Wakacyjnego Stażu”, aż 24% laureatów projektu znalazło zatrudnienie w firmie, w której odbywało staż, a 40% laureatom zaproponowano możliwość zatrudnienia

Latest news