8 July 2015

Nowy kierunek studiów podyplomowych łączący praktykę i teorię w branży technicznej

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

DOSTĘP DO WYSOKO WYKWALIFIKOWANYCH KADR DLA POMORSKICH INWESTORÓW

Region pomorski, to miejsce sprzyjające inwestycjom nie tylko pod względem lokalizacyjnym i ekonomicznym, ale również w zakresie potencjału wysoko wykwalifikowanych kadr. Na Pomorzu wspieramy intensywnie współpracę naszych inwestorów z uczelniami, dzięki czemu mogą oni liczyć na pracowników wykształconych zgodnie z indywidualnymi potrzebami danej gałęzi przemysłu czy usług.

Przykładem takich działań jest inicjatywa Fundacji Edukacyjne Centrum Doskonalenia reprezentującej Pomorski Klaster ICT Interizon oraz firmę Flextronics International Poland, która uruchomiła wraz z Wydziałem Zarządzania i Ekonomii PG studia podyplomowe z zakresu jakości w branży technicznej.

Studia „Zapewnienie jakości w branży technicznej – innowacyjna praktyka i teoria” są inicjatywą, z którą w ramach Klastra wyszła firma Flextronics. Jej realizacji podjęła się Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia od kilku lat wspierająca inicjatywy producentów elektroniki i firm informatycznych.Studia koncentrują się na aspekcie jakości produktów i komponentów w firmach produkcyjnych w szeroko pojmowanej branży technicznej. Program studiów obejmuje blok techniczny oraz blok jakościowy.

W pracach nad tymi inspirowanymi przez biznes studiami od samego początku brali udział pracownicy firmy Flextronics, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w osiąganiu wysokiego poziomu jakości produktów elektronicznych i mechanicznych. Program studiów obejmuje liczne przedmioty praktyczne. Ponad połowa wykładowców na studiach, to praktycy, część zajęć będzie realizowana w firmach Klastra. – „Polska jest już obecnie postrzegana w skali międzynarodowej jako kraj znany z bardzo wysokiej jakości produktów spożywczych. Zawdzięczamy to w dużej mierze odpowiednio przygotowanym przez nasze uczelnie specjalistom, którzy zapewniają tak wysoką jakość w branży spożywczej. Mamy też ogromny potencjał dotyczący produktów technicznych – w obszarze nowoczesnych technologii. Musimy ten korzystny trend podtrzymywać. Liczne przedsiębiorstwa z naszego regionu, współpracujące z naszą uczelnią, stanowią wzorce do naśladowania dla innych firm w kraju. To głównie zasługa jakości ich produktów, a to jest przecież konsekwencją zatrudniania specjalistów rozumiejących i realizujących jakość na światowym poziomie”– mówi kierownik studiów Prof. Politechniki Gdańskiej, dr hab. inż. Piotr Grudowski.

Umowa dotycząca współpracy została podpisana 28 maja 2015 roku. Pierwsza edycja studiów rusza w październiku 2015 r. Nabór już trwa. Szczegóły dotyczące programu oraz zapisu na studia znajdują się na stronie Politechniki Gdańskiej:
http://zie.pg.edu.pl/studiapodyplomowe/studia-podyplomowe-zapewnienie-jakosci-w-branzy-technicznej/

oraz na stronie partnera projektu:

http://fundacjaecd.pl/2015/07/nabor-na-studia-zapewnienie-jakosci-w-branzy-technicznej/

Latest news