11 June 2015

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Intitek międzynarodowa firma specjalizująca się w outsourcingowych rozwiązaniach w zakresie usług inżynieryjnych rozwija biuro projektowe R&D w Gdańsku

Intitek realizuje inwestycję polegającą na organizacji w jego biurach w Gdańsku Centrum Usług w ramach którego świadczy usługi inżynieryjne: projektowe oraz R&D w zakresie kompetencji IT oraz inżynierii przemysłowej.

Gdański oddział Intitek Polska oferuje między innymi wsparcie w zakresie projektowania maszyn i linii technologicznych jak i tworzenia dokumentacji 2D oraz 3D dla klientów lokalnych oraz zagranicznych. Działamy również w zakresie automatyki i elektryki przemysłowej, jak i wsparcia w zakresie informatyki przemysłowej i elektroniki. Zespół inżynierów, doświadczonych w realizacjach międzynarodowych, gotowy jest do wykonywania wymagających projektów w językach francuskim, angielskim, niemieckim oraz polskim.

Obecnie firma dynamicznie rozbudowuje zespół inżynierów w celu sprostania wymaganiom większych i bardziej wymagających projektów. Jednym z projektów, nad którym aktualnie pracuje centrum w Gdańsku jest zaprojektowanie oprzyrządowania linii montażowej najnowszego modelu skrzyni biegów dla jednego z większych producentów samochodów na świecie.

– Wybraliśmy Trójmiasto, ponieważ chcemy być obecni w regionie znakomicie rozwiniętym przemysłowo, gdzie obserwujemy ciągły przypływ inwestycji i  bardzo dynamiczny rozwój sektorów BPO oraz ICT. Doceniliśmy również bardzo wysoki poziom edukacji technicznej oraz fakt, iż Trójmiasto jest pełne pozytywnej energii udzielającej się zarówno pracodawcom, jak i pracownikommówi Reynald Viciana, Dyrektor  Handlowy Grupy Intitek.

– Szukamy zarówno młodych inżynierów, jak i doświadczonych specjalistów wielu branż. Do naszych działań w zakresie inżynierii przemysłowej rekrutujemy m.in. inżynierów mechaników, automatyków i elektryków. Ponadto, do projektów IT poszukujemy m.in. developerów oprogramowania oraz inżynierów ds. testów i walidacji oprogramowania – dodaje Tomasz Ławiński, Dyrektor Regionu Gdańsk Intitek Polska.

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

Intitek to firma o ugruntowanej pozycji na rynku francuskim i bardzo szerokim zakresie świadczonych usług. Jej wejście na pomorski rynek zaowocuje wieloma ciekawymi ofertami pracy dla naszych inżynierów. Szeroki zakres technologiczny i różnorodność projektów czyni z Intitek wartościowy element pomorskiej gospodarki. Partnerzy inicjatywy Invest in Pomerania będą aktywnie wspierać rozwój spółki w naszym regionie – zapewnia Hanna Zych-Cisoń, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

– Cieszę się bardzo, że firma Intitek zdecydowała się ulokować swoją inwestycję w Gdańsku. Bardzo zależy mi na projektach takich jak centrum usług Intitek Polska, które są innowacyjne oraz mają szerokie spektrum działalności w obszarze wysokich technologii. Inwestycja Intitek jest dowodem na to, że Gdańsk oraz cały region posiada kapitał ludzki o wysokich kwalifikacjach, innowacje oraz nowoczesne technologie, by firma tej klasy mogła rozwijać się właśnie u nas – dodaje Andrzej Bojanowski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.

Latest news