27 March 2017

Intitek powiększa swoje zespoły, czyli francuska (r)ewolucja na trójmiejskim rynku

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

                    Intitek  

Francuska Grupa Intitek International dynamicznie powiększa swoje oddziały oraz rekrutuje nowe zespoły w Europie i na Świecie. Intitek Polska jeden z głównych graczy trójmiejskiego rynku usług inżynierskich i IT, prężnie ewoluuje również w innych miastach w Polsce – w tym roku znacząco rozwija również swój oddział w Warszawie. Dziś spółka ogłasza także nowe możliwości zatrudniania specjalistów w Trójmieście.

            Transformacja cyfrowa zmienia dotychczasowe schematy działania dużych firm, gdzie wiedza z tej dziedziny staje się szczególnie znacząca przy tworzeniu nowych możliwości rozwojowych i badawczych. W tym kontekście firma Intitek, której jeden z głównych oddziałów znajduje się w Gdańsku, wspiera swoich klientów poprzez działalność konsultingową i pomaga w zarządzaniu projektami poprzez zoptymalizowaną strategię outsourcingu, odpowiadającą na potrzeby wsparcia doraźnego oraz długofalowych programów i projektów strategicznych.

            „Formuła outsourcingowa prowadzenia działalności, pozwala naszym pracownikom brać udział w bardzo zróżnicowanych projektach, poznawać najnowsze technologie, intensywnie rozwijać się i pracować nad konkretnymi rozwiązaniami. Dynamiczna specyfika takiej pracy sprawia, że w outsourcingu nie ma miejsca na nudę, czy zmęczenie wykonywaną pracą. Intitek stawia przede wszystkim na złożone i długofalowe projekty i przedsięwzięcia, co zapewnia jednocześnie stabilizację, której pracownicy tak często potrzebują. Podejście systemowe stosuje się tylko do projektów, natomiast pracownik i jego ścieżka zawodowa są prowadzone indywidualnie.” – mówi Tomasz Ławiński Menedżer Gdańskiego Oddziału Intitek.

            Intitek współpracuje także z największymi trójmiejskimi uczelniami. Strategia rozwijania kadr firmy jest mocno związana z Biurami Karier Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Gdańskiej, a w szeregach firmy zatrudnienie znajduje wielu absolwentów tychże uczelni. Coraz większą część pracowników stanowią także studenci ostatnich lat studiów.

            Zakres kompetencji konsultantów IT Intitek Polska obejmuje obszary cyfrowe (Web, Mobile, UX/UI), ale także obszary transformacji systemów informatycznych (rozwiniecie infrastruktury, wdrażanie rozwiązań ERP, zarządzanie zmianą, platformy współpracy, business intelligence).

Inżynierowie Intitek Polska pracują w różnych sektorach m.in. energetycznym, finansowym, cyfrowym, transportowym, ale także kosmicznym. Grupa konsultantów Intitek, rozwija projekt dla ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej), w którym współpracują z inżynierami z Europy Zachodniej i Północnej.

W skali europejskiej wykonujemy projekty dla takich firm jak ORANGE, EDF, XEROX, gdzie za pomocą m.in. najnowszych technologii Microsoft rozwijamy aplikacje Business Intelligence. Nasi specjaliści stworzyli portal SharePoint i rozwijają narzędzia ETL do ekstrakcji danych; tworzenie pakietów SSIS, raporty SSRS i modyfikacja kostek OLAP . – mówi Frederic Schellenberg Dyrektor Intitek Polska

            Wspierany przez InvestGDA, Intitek Polska kontynuuje swój rozwój i inwestycje w Gdańsku i planuje obecnie podwoić liczbę pracowników. Rekrutowani będą specjaliści o profilach inżynierskich i administracyjnych, a także programiści z doświadczeniem przy tworzeniu aplikacji webowych (Java, .NET, PHP), mobilnych (iOS, Android, Xamarin) i wbudowanych (C, C++). Jako uzupełnienie technicznych zespołów, zatrudnieni będą również Project Managerowie z rozwiniętymi umiejętnościami funkcjonalnymi.

            Coraz większa liczba pracowników i ambitne plany powodują, że rozrasta się także dział administracyjny Intitek. Spółka poszerza go o nowe stanowiska, zajmujące się rekrutacjami krajowymi oraz zagranicznymi, szkoleniami i employer brandingiem. Specjaliści ds. HR w Intitek Polska mogą liczyć na pracę w młodym, kreatywnym zespole, nastawionym na odnalezienie najlepszych specjalistów. Warto wspomnieć, że dział HR gdańskiego oddziału firmy Intitek działa nie tylko na rynku trójmiejskim, ale także w całej Polsce.

Kontakt:

Intitek Polska Oddział Gdańsk

Al. Grunwaldzka 413

80-309 Gdańsk

kontakt@intitek.pl
           

 

 

 

Latest news