22 November 2016

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma ManpowerGroup dzięki blisko 70-letniemu doświadczeniu oferuje pracodawcom pełen wachlarz rozwiązań, począwszy od rekrutacji i badaniu kompetencji, poprzez szkolenia i zarządzanie karierą, do zatrudnienia zewnętrznego, outsourcingu procesów i doradztwa personalnego. Teraz firma otwiera w Gdańsku kolejną siedzibę swojej spółki „córki” ManpowerGroup Solutions zajmującej się outsourcingiem procesów rekrutacyjnych (ang. RPO –Recruitment Process Outsourcing).

 Nasz region coraz częściej przyciąga liderów rynku, którzy wprowadzają nowe rozwiązania. Inwestycje te bezpośrednio przekładają się na wzrost naszej atrakcyjności pośród innych europejskich lokalizacji – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

ManpowerGroup Solutions RPO, od pięciu lat klasyfikowana na pierwszym miejscu wśród firm doradczych RPO na świecie, mniej więcej półtora roku temu uruchomiła w Gdańsku jedno z czterech regionalnych Centrów Kompetencyjnych  odpowiadających za obsługę projektów w regionie  Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu (EMEA). Obecnie firma zatrudnia blisko 50 pracowników, a w przyszłym roku chce podwoić tę liczbę proporcjonalnie do powiększającego się portfolio zleceń.

Outsourcing procesów rekrutacyjnych (RPO) to przyszłość rynku pracy. Ta stosunkowo młoda usługa zdążyła już zaskarbić sobie przychylność firm w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii, które masowo zaczęły z niej korzystać w ostatniej dekadzie mówi Jeff Brown, EMEA Solutions Manager Wykorzystując zdobyte doświadczenia podjęliśmy decyzję o dalszej ekspansji i wprowadzeniu usługi RPO na polski rynek. Jesteśmy już nawet w trakcie negocjowania pierwszych umów z biznesem w Polsce – dodaje Alex Bojarski, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego w Gdańsku, odpowiedzialny za RPO w Polsce.

Cieszymy się bardzo, że firma, która często pomagała naszym inwestorom znaleźć właściwych pracowników, sama doceniła potencjał kadrowy, jaki ofertuje region Metropolii Gdańskiej i zdecydowała się rozwinąć swoją inwestycję w Gdańsku mówi Andrzej Bojanowski, Zastępca Miasta Gdańska.

Nowa siedziba ManpowerGroup Solutions RPO da możliwość zatrudnienia osobom doświadczonym w branży, jak i rozpoczynającym swoja karierę zawodową. Przede wszystkim będą poszukiwani kandydaci ze znajomością języków obcych, którzy chcą rozwijać się w dziedzinie HR, nastawione na poszukiwanie nowych rozwiązań, posiadające umiejętności analityczne.

 Zalety RPO 

 Wprowadzenie RPO w firmie powoduje dużo większą przewidywalność kosztów, zmniejszenie kosztu zatrudnienia pracownika, efektywny proces rekrutacji, którego wynikiem jest nie tylko pozyskanie kandydatów o właściwym doświadczeniu, ale przede wszystkim osób odpowiednio dopasowanych do danej organizacji.

 Nie ma lepszego sposobu zarządzania majątkiem firmy niż outsourcing tego, co kosztuje, a na czym niekoniecznie się znamy (czy raczej, nie musimy się znać). Pozwala to firmie skupić uwagę na tym, co stanowi misję organizacji, na produkcie, usłudze. Zarządzanie zasobami ludzkimi (HR) w firmie to skomplikowany, kosztowny i czasochłonny proces, a jednocześnie to kluczowa funkcja w każdej organizacji. To HR kształtuje ducha, kulturę organizacyjną i jakość pracowników. Dlatego niełatwo jest się przekonać do przekazania tej odpowiedzialności jakiemuś „dostawcy usług”. – tłumaczy Alex Bojarski – Dlatego o RPO myślimy trochę jako o działalności konsultingowej, wspierającej naszych klientów, relacji partnerskiej, którą budujemy w oparciu o pełne zaufanie i zrozumienie potrzeb i wyzwań po stronie klienta.

 Dla kogo jest RPO?

RPO może okazać się świetnym rozwiązaniem dla wielu firm w Polsce. Nie ma bowiem tutaj znaczenia, czy firma zatrudnia setki wykwalifikowanych pracowników w fabryce, czy może zamierza zcentralizować swoje procesy finansowe, budując centrum usług wspólnych. 

Wiele firm rozpoczyna swoją przygodę z RPO od tak zwanego „Project RPO”, czyli kilkumiesięcznych programów pilotażowych, w ramach których zajmujemy się wybranym fragmentem procesu rekrutacji. To okres, w którym my projektujemy rozwiązania, śledzimy i analizujemy procesy u klienta, zmieniamy je i udoskonalamy. Robimy to tak długo, aż osiągnięte zostaną wymierne efekty. Dzięki takiemu podejściu okazuje się, że np. jesteśmy w stanie dotrzeć do kandydatów, do których nasz klient dotrzeć nie miał szczęścia albo, że czas potrzebny na zrekrutowanie pracownika maleje, co przekłada się na szybciej generowane przychody u naszych klientów albo, co typowe dla RPO, koszt procesu rekrutacji drastycznie maleje – dodaje Marta Lyczmańska, RPO Program Delivery Manager.

 O ManpowerGroup Solutions: 

ManpowerGroup Solutions oferuje usługi outsourcingu procesów i funkcji, pracochłonnych lub nie mieszczących się w definicji działalności podstawowej klientów, w szczególności procesów wymagających dużych nakładów siły roboczej i rekrutacji masowych. ManpowerGroup Solutions usprawnia procesy, bierze odpowiedzialność za zarządzanie, realizację zadań i określonych celów biznesowych. Firma projektuje indywidualne rozwiązania, dopasowane do potrzeb klienta i zorientowane na wyniki, dzieląc się ryzykiem i korzyściami z klientami. Wachlarz oferowanych rozwiązań obejmuje: Talent Based Outsourcing, Managed Service Programs, Borderless Talent Solutions oraz Recruitment Process Outsourcing. ManpowerGroup Solutions jest jedną z największych na świecie firm oferujących rekrutację stałą i pracę tymczasową.

 O Invest in Pomerania:

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, INVESTGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy. Invest in Pomerania oferuje szerokie wsparcie podczas procesu inwestycyjnego, a także kompleksową opiekę poinwestycyjną. Całość systemu opiera się na zasadzie One-Stop-Shop. Więcej informacji na www.investinpomerania.pl   

 

 

 

Latest news