27 March 2015

AmCham Gdańsk – spotkanie Amerykańskiej Izby Handlowej z przedstawicielami uczelni i biznesu

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

26 marca odbyło się spotkanie  przedstawicieli Amerykańskiej Izby Handlowej z przedstawicielami władz regionu, uczelni i biznesu  Na spotkaniu obecny był nowy prezes Izby Tony Housh, który powitał zebranych gości.

Gościem specjalnym był Prorektor Politechniki Gdańskiej Jacek Mąkinia. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z działaniami jakie Politechnika Gdańskia podjęła i podejmie w najbliższym czasie aby sprostać wciąż rosnącym wymaganiom powstających na Pomorzu firm. Popyt na wykwalifikowanych technicznie pracowników jest wciąż bardzo duży. Podczas spotkania przedstawiciele biznesu dopytywali czy będą powstawały kolejne kierunki informatyczne ? Obecnie na bardzo popularny kierunek ETI składanych jest 6 podań na jedno miejsce.

Wg najnowszych rankingów Politechnika Gdańska należy do najczęściej wybieranych uczelni w kraju.Piąty raz z rzędu uplasowała się na II miejscu w rankingu mierzącym popularność uczelni wśród kandydatów na studia.Wg najnowszego rankingu uczelnia zajęła VII miejsce spośród uczelni w Polsce po której absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców.
Co ważne, jak wynika z ogólnopolskiego badania, zarobki absolwentów Politechniki Gdańskiej pod względem wysokości, są na III miejscu wśród absolwentów szkół wyższych w kraju.

Tematem spotkania AmCham – ogólnie ujmując była synergia w spójnych działaniach obecnych na spotkaniu przedstawiciel na rzecz wzrostu zatrudnienia w regionie. Temat nie został wyczerpany, a odpowiedź jednoznaczna o powstaniu kolejnych kierunków technicznych nie pojawiła się. Takie spotkania z pewnością są potrzebne i cieszy fakt, że odbywają się co raz częściej.

Inicjatywa AmCham Gdańsk rozpoczęła się w marcu 2013 roku i reprezentuje inwestorów amerykańskich w regionie pomorskim. AmCham Gdańsk ma na celu stworzenie wspólnej sieci i udostępnianie potrzebnej wiedzy dla wszystkich amerykańskich inwestorów na Pomorzu.

Tekst:

Jolanta Siezieniewska (InvestGDA)

Latest news