8 May 2015

Alexander Mann Solutions otwiera biuro w Gdańsku

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Lider na rynku Outsourcingu Procesów Rekrutacyjnych widzi potencjał wzrostu na rynku pracy Trójmiasta.  

W związku z planami dynamicznego rozwoju firmy w roku 2015, Alexander Mann Solutions (AMS), pionier w zakresie Outsourcingu Procesów Rekrutacyjnych, podjął decyzje o rozwoju firmy w Polsce. Jako projekt pilotażowy, AMS planuje otwarcie w Gdańsku oddziału regionalnego, ukierunkowanego na wsparcie wewnętrzne firmy w zakresie rekrutacji oraz pozyskiwania kandydatów.

Jeśli klimat inwestycyjny oraz decyzja o wsparciu finansowym w ramach Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej ze strony polskiego rządu będą dla nas przychylne, rozważamy możliwość rozbudowy biura regionalnego do statusu Centrum Usług, podobnego do naszego centrum w Krakowie. Wówczas, liczba zatrudnień szybko wzrosłaby nawet do 300 osób, a zakres świadczonych usług objąłby wsparcie naszych globalnych klientów, co zapewne przyczyniłoby się do wzrostu atrakcyjności Trójmiasta w oczach potencjalnych inwestorów. Stworzylibyśmy miejsca pracy dla osób, których pasją jest praca w szeroko pojętym HR, rekrutacji, zarządzaniu talentami oraz administracji około rekrutacyjnej. Będziemy mogli zapewnić prace w wielu językach a przede wszystkim kontakt z kandydatami oraz środowiskiem pracy na rynkach Europy. Mamy szczerą nadzieję, że klimat inwestycyjny okaże się przyjazny i będziemy mogli kontynuować naszą ekspansję w Polsce a przede wszystkim w Gdańsku.” – podsumowała Jolanta Gantkowska, Dyrektor Zarządzający Alexander Mann Solutions w Polsce.

Biuro regionalne AMS na początku zatrudniać będzie na stanowiska w wewnętrznych działach wsparcia oraz zaproponuje program rozwojowy dla osób bez doświadczenia w szeroko pojętej rekrutacji.

Proces decyzyjny  merytorycznie i organizacyjnie od początku aktywnie wspiera inicjatywa Invest in Pomerania w szczególności Agencja Rozwoju Pomorza oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej merytorycznej współpracy z zespołem Invest in Pomerania. Od samego początku otrzymujemy wiele cennych informacji, które poparte są praktyczną wiedzą i znajomością rynku Trójmiasta. Jedną z podstawowych wartości Alexander Mann Solutions jest działanie z pasją i taką samą wartość na pewno rozpoznajemy we współpracy z Zespołem Invest in Pomerania. W związku z tym, mam szczerą nadzieję że nasz projekt zakończy się sukcesem i Alexander Mann Solutions na stałe zagości na mapie sektora BPO/SSC w Trójmieście” – powiedziała Jola Gantkowska.

NAJLEPSZY PRACODAWCA

Misją firmy jest wsparcie klientów w pozyskiwaniu najbardziej utalentowanych pracowników w oparciu o wspólne przekonanie, że ludzie są podstawą sukcesu. Firma oferuje swoim klientom szeroki wachlarz innowacyjnych usług z zakresu zarządzania talentami, outsourcingu i konsultingu.

Kompleksowe działania w obszarze zasobów ludzkich, wspieranie rozwoju pracowników i  koncentrowanie uwagi na obszarze well-being (dobrostanu) zaowocowały otrzymaniem po raz piąty z rzędu nagrody Inwestor w Kapitał Ludzki. W 2013 roku firma Alexander Mann Solutions otrzymała nagrodę Komunikatywny Pracodawca za promowanie otwartej komunikacji pomiędzy pracownikami i ich przełożonymi. Również w 2013 roku AMS otrzymał nagrody w dwóch kategoriach tj. „Best Employer of the Year – BPO/Outsourcing” oraz „Best BPO firm of the year”.  W 2014 oraz 2015 roku AMS otrzymał wyróżnienie Great Place to Work.

 

ALEXANDER MANN SOLUTIONS

Alexander Mann Solutions jest firmą międzynarodową, która swoją pionierską działalność w zakresie Outsourcingu Procesów Rekrutacyjnych (ang. RPO – Recruitment Process Outsourcing) rozpoczęła w 1996 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie firma zatrudnia blisko 3000 osób na całym świecie i świadczy usługi rekrutacyjne dla klientów w ponad 80 krajach. Siedzibą główną firmy jest Londyn, 5 głównych centrów biznesowych zlokalizowanych jest w Bracknell, Krakowie, Manili, Cleveland oraz Belfaście.

Alexander Mann Solutions konsekwentnie kontynuuje wdrażanie strategii wzrostu zarówno globalnie jak i na rynku lokalnym w Polsce. Największą siedzibą Alexander Mann Solutions w Polsce jest Centrum Usług w Krakowie, które wspiera ponad 45 klientów w 24 krajach w obszarze EMEA. Klientami są ogólnoświatowe, rozpoznawalne marki z sześciu sektorów, miedzy innymi: bankowości inwestycyjnej, przemysłu obronnego, energetyki, sektora paliwowego, IT. Liczba zatrudnionych w centrum biznesowym w Krakowie wzrosła z 5 osób w 2005 r. do ponad 700 pracowników pod koniec 2014 roku. AMS dostarcza kompleksowe usługi rekrutacyjne dla klientów z sektora BPO/SSC czy sektora bankowości na terenie Wrocławia, Warszawy a także innych miast Polski.

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywa powstała w roku 2011 w oparciu o Analizę atrakcyjności inwestycyjnej przygotowaną przez PwC. W efekcie powstał unikalny system obsługi inwestorów zagranicznych oparty na bliskiej współpracy pomiędzy członkami Invest in Pomerania. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy.

 

Kontakt dla mediów:

Magdalena Piechota – Sieczkowska

Invest in Pomerania / www.investinpomerania.pl

T: +48 58 32 33 254

E: magdalena.piechota-sieczkowska@investinpomerania.pl

Jolanta Gantkowska

Alexander Mann Solutions/ www.alexandermannsolutions.com

T: +48 512477724

E: Jolanta.Gantkowska@alexmann.com

Latest news